MATIK

MATIK tähistab viiel valdkonnal tuginevat praktilise kallakuga õpet ehk matemaatika, teaduse, tehnoloogia, inseneeria ning kunstide edukat lõimimist. Ingliskeelses maailmas tähistatakse sellist õpet akronüümiga STEAM ehk Science, Technology, Engineering, Art & Mathematics.

Kõige lihtsamalt öeldes iseloomustab MATIK-õpet nende valdkondade lõimitud õppimine, kus kesksel kohal on loovus, probleemide lahendamine ja koostöö. Erinevad uuringud on näidanud, et just selline lõimitud õppeviis annab hariduse, mis aitab hakkama saada tuleviku töökohtadel. #tulevikuoskused

MATIK saamislugu

2019 aastal toimus Insplay algatusel ja koostöös teiste haridusedendajatega Tallinna Ülikool, Heateo Haridusfond, HITSA ja LEGO Education sõnakonkurss leidmaks STEAM akronüümi asemele ilus ja täpne eestikeelse vaste.

Loe edasi

MATIK ehk STEAM - Matemaatika, Teadus, Tehnoloogia, Inseneeria, Kunstid
Odoo - Sample 1 for three columns

Andres Sirel: tulevikuoskuste poole läbi MATIK-õppe
14.11.2019, ERR.ee

Meie laste paremaks ettevalmistamiseks tulevikuks on viimane aeg luua läbimõeldud ja süstemaatiline õppekava, mis muudab õppimise praktilisemaks, kirjutab Insplay tegevjuht Andres Sirel.

Odoo - Sample 2 for three columns

Martin Villig: ettevõtjad ja koolid peavad rohkem koostööd tegema
20.09.2019, Postimees

Tänavu kooliteed alustanud lapsi tuleb ette valmistada ametiteks, mida praegu veel olemaski pole, ning selle valmisoleku loomiseks on vaja ka tuleviku tööandjate nägemust, kirjutab Heateo Haridusfondi ja Bolti asutaja Martin Villig.

Odoo - Sample 3 for three columns

Heli Aru-Chabilan: loovus muudab reaalained põnevaks
20.09.2019, ERR.ee

Kõige vahvamad asjad sünnivad sageli just piiri peal ehk seal, kus kohtuvad erinevad maailmavaated. Lennukaid sädemeid lendab ka reaalainete ja loovuse piirialadel, kirjutab Heli Aru-Chabilan.

Vaata MATIK veebinari videosalvestusi

 

 
 

Meie MATIK hariduse tootjapartnerid