HEV haridusvahendid

 

Hariduslikud erivajadused ehk HEV on kaasaegne termin tähelepanu koondamiseks ja nende õpilaste toetamiseks, kellel on raskusi osaleda üldises hariduse andmise protsessis. Laiemalt adresseerib HEV igaühe inidividuaalse ja personaalse õppe vajadusi elukestvas õppes.

Valik HEV abivahendeid

Sõnavara harjutustahvel 

A6-aknaga tahvel, kuhu saab sisestada soovitud pildi. Seejärel saab pildi kohta salvestada 5 erinevat sõna või lauset ning tõmmata joon (kuivpühkimismarkeri abil) igast taasesitusnupust pildi vastavasse ossa.

Big-point salvestavad nupud

Big-Point salvestav nupp sobib ideaalselt rääkimiseks ja kuulamiseks ning taasesitab 45 sekundit heli.

Kõne salvestav taskutega seinamatt

lmastikukindel kõnet salvestav taskutega seinamatt nii tuppa kui ka õue.

Rahutud jalad

Jalgade tugi võimaldab õpilasel toetada ja tasakaalustada oma jalad. Maandab rahutust ja suurendab fookust klassis.

Lihtne taimer

 Taimer loob nutiseadmest vaba keskendumise. Lihtne seadistada. Roheline, kollane ja punane värv juhivad aega. 

Rahustav raskustekk

Raskustekk aitab lastel rahuneda, lõõgastuda, puhata ja parandada ärevuse taset. Suurendab kehateadlikkust.

Rahustav Kiisu 

Hariduspsühholoogide väljatöötatud rahustav kiisu on mõeldud igale lapsele, kellel tekib teistega suheldes ärevus. Käed saab mugavalt kiisu sisse ära peita ning see pakub turvatunnet.

Püramiidikujuline pimendusonn

Püramiidikujuline pimendusonn

Sobib hästi aistingute arendamiseks, taskulampide kasutamiseks, pimedas helendavate mänguasjadega mängimiseks ning hubaseks pesaks lastele.

kitt

Õpilase kaaslane Kitt

Õppekaaslane Kitt on disainitud 21.sajandi oskuste ettevalmistamiseks. Ennekõike on Kitt loodud suhtlemise, keele- ja kirjaoskuse arendamise soodustamiseks.

Rohkem HEV vahendeid leiad meie e-poest

HEV ja robootika

Robootikavahendite kasutamisel HEV õpilaste juures on välja toodud palju positiivseid ja arendavaid külgi: loogilise mõtlemise arendamine; matemaatiliste oskuste ja eneseväljenduse parandamine; põhjuse ja tagajärje seoste loomine ning mõistmine. Lisaks meeldib lastele robotitega mängida ning tegevused nendega on huvipakkuvad. Robotite võimalused hoiavad  lapsed motiveeritud ja lapsed püsivad tegevustes kauem, kui traditsiooniliste õppemeetodite puhul.

Odoo pildi ja tekstiblokid 

Makeblock mTiny

 Ozobot on väike ja vahva robot, mis liigub mööda viltpliiatsiga joonistatud joont sinna, kuhu vaja. Erinevate värvide ja kriipsudega saab robotile ette anda käsklusi ilma arvutit kasutamata. 

Bee-Bot nutivaba robot

Bee-Bot teeb laste näod rõõmsaks juba oma olemusega. Nutitelefoni või arvutit robot ei vaja. Robotile saab käsklusi anda seljal olevate nuppude kaudu ning liikuda kas vaibal või spetsiaalsetel mattidel.

Sphero Bolt robopall

Sphero Bolt on kiire ja vastupidav robopall, millega saab mängida ja õppida nii toas, õues kui vees. Jah, see robot on veekindel! Värviliste tulukestega ekraan ja hulgaliselt andureid teevad Boltist põneva mängukaaslase. Sphero Bolt vajab juhtimiseks nutiseadet.

HEV ja virtuaalreaalsus

Koolid on üha enam keskendunud õpilase isiklikule arengule ja mõned tehnoloogiad aitavad seda protsessi kiirendada. Virtuaalreaalsus on eeskujuks ning asendamatu tehnoloogia järgmise põlvkonna õpilastele, see võimaldab õppida läbi kogemuse. Virtuaalreaalsus haarab õpilasi ning suurendab huvi õppimise vastu. See püüab õpilaste tähelepanu ning muudab tunnid meeldejäävaks. Peale peaseadmetes nähtut on suurepärane võimalus arendada õpilaste koostöövõimalust, jagades neile kätte erinevaid rühmatöid, viia läbi arutelusid ning jagada üksteisega oma kogemust. Virtuaalreaalsust saab integreerida traditsioonilisse õppetöösse ning seda on võimalik kasutada ka HEV õpilastega. "Väikeklassi õpetaja aitas luua lastel virtuaalreaalsuses turvalise keskkonna ning kui laps vajas rahunemiseks oma paika, oli hea kasutada loodud keskkonda selle jaoks." Avatud Kool.

ClassVR portaalis on koostatud erinevad HEV playlistid. Seal on olemas sensoorsed ruumid ja rahustavad stseenid.


Loe rohkem virtuaalreaalsusest

HEV ja virtuaalreaalsus

Kaasav haridus ja HEV-laste toetamine on nii Eestis kui mujal maailmas aktuaalne ja tõusva tähtsusega. Igas lasteasutuses on lapsi, kes vajavad individuaalsemat lähenemist. Tehnoloogia ja nutivahendid on HEV-õpilaste puhul suureks abiks, kui nende kasutamine eelnevalt läbi mõelda. Lapsed, kellel on raske keskenduda rohkem kui ühele stiimulile korraga, vajavad eakaaslastest rohkem välist abi. Edukaks toimetulekuks õppimisel ja suhtlemisel on vaja palju mõistmist ning toetust. Kordaläinud keskendumine tõstab lapse enesekindlust ja sisemist motivatsiooni. Selleks, et toetada last uute oskuste ja teadmiste omandamisel, saab õppetööd rikastada põnevate vahendite abil. IKT- ja robootika vahendite valimisel tuleb arvestada lapse eripära ja vajadustega ning leida sobiv vahend eesmärgi täitmiseks.