Haabersti Noortekeskus rajas uudse ClassVR õppetoa

Haabersti noortel on võimalik õppida virtuaalreaalsuses

Uurisime Haabersti Vaba Aja Keskuse noorsootöötaja Kevin Poll käest, kuidas innovatiivne Virtuaalreaalsuse tuba loodi.

Kuidas tekkis idee esitada virtuaalreaalsuse toa teemaline projekt Noorte Heaks taotlusvooru?

Odoo CMS- Sample image floating

Idee tekkis suveajal noortega arutledes, milliseid võimalusi võiks veel noortekeskuses olla. Hakkasime uurima ja leidsime, et vr lahendused oleks põnevad. Uurisime ja saime teada, et ka linnaosakoolides ja lasteaedades selliseid võimalusi pole ja leidsimegi ühise koostöö koha ja noortekeskus sai endale ClassVR komplekti koos vajaliku eestikeelse õppesisuga ning noorsootöötajad said vajaliku koolituse, et seadmeid kasutada. 


Milliseid tegevusi olete seni läbi viinud noortekeskuses?

Kõigepealt koolitati noorsootöötajaid, et me oskaksime seadmeid kasutada. Seejärel toimusid noortekeskuses koostöös linnaosa koolide ja lasteaedadega ainetunnid, mida viidi läbi kasutades vr seadmeid ja õppevara. 


Odoo CMS- Sample image floating

Milline on olnud teie kogemus ClassVR virtuaal- ja liitreaalsuse lahendusega?

Laste jaoks on need mugavad kasutada ja väga põnevad. Muudavad ainetunni atraktiivsemaks ja praktilisemaks. Mingit hirmu kasutamise ees ei ole olnud, pigem põnevus ja elevus. 


Mida plaanite järgmiseks ette võtta virtuaalreaalsuse vallas?

Järgmisena planeerime CoSpaces keskkonnas hakata ise uut sisu looma ja planeerime koolidevahelist põgenemistoa projekti, et koolide esindused saaksid võistelda, kes saab kiiremini virtuaalsest põgenemistoast välja.